Zvýšení konkurenceschopnosti


Je všeobecně známo, že management řízení kvality (ISO 9001) má příznivý vliv na růst tržeb, prodejní marže, vyhýbání se sporům, že zlepšuje činnost podniku, ale hlavně zvyšuje konkurenceschopnost.

Podle dostupných údajů nemá systém managementu kvality zavedeno více než 70% malých a středních podniků. Certifikace ISO 9001 je přitom stále častěji vyžadována v českých i evropských zakázkách (i veřejných) a to buď přímo nebo nepřímo (tj. nutnost prokázat kvalitu ve společnosti).

Proto je z hlediska konkurenceschopnosti velikou výhodou, pokud Vaše společnost vlastní cerifikát ISO 9001, protože v tom případě se odlišíte od více než 2/3 firem a to je z hlediska obchodu jistě nezanedbatelnou výhodou.

Každá  firma se snaží zákazníkovi sdělit, že je nejlepší a měl by si pro obchod vybrat právě ji. Existuje mnoho způsobů, jak toho dosáhnout, ale ne všechny jsou levné (například reklamy) a nebo časově dostupné (jméno na trhu, zkušenosti).

Pokud jako společnost vlastníte normu ISO 9001, tak jako byste říkali: „Naše vedení zaujímá strategický přístup k systému řízení. Naše hodnocení a proces certifikace zaručuje, že naše pracovní procesy a postupy jsou maximálně efektivní. A naším cílem je, abyste jako zákazník byl maximálně spokojený.“

Díky zavedení ISO normy 9001 tak dosáhnete v krátké době a za poměrně málo peněz lepší image Vaší společnosti a tím i lepší konkurenceschopnosti.Zpět na stránku ISO 9001

      ©2020 3S Consulting s.r.o.
Váš partner pro ISO